Artykuły

Urolog z Poznania – wszystko, co należy wiedzieć o specjaliście przed pierwszą wizytą

Urolog z PoznaniaWizyta u każdego wysoko wyspecjalizowanego specjalisty z zakresu nauk medycznych może być stresująca i nastręczać obaw do niepokoju. W wielu przypadkach okazuje się to jednak nie słuszne. Różnorakie schorzenia jakie dotykają zarówno dorosłych jak i dzieci w większości można wyleczyć poprzez odpowiednie poprowadzenie przez specjalistę właśnie. Urolog w Poznaniu to jeden z tych lekarzy, który zapewni kompleksową opiekę i zadba o zdrowie pacjenta.

Urolog w Poznaniu prywatnie – jak przygotować się do wizyty

Do urologa zgłaszamy się z różnorakich problemów jakie nastręcza Nam nasz układ moczowy. Najczęściej jest to nietrzymanie moczu, które jako bardzo wstydliwy objaw przez wiele osób jest długo ukrywany. Warto jednak zdać sobie sprawę, że to właśnie lekarz urolog w Poznaniu jest w stanie pomóc w przypadku takich problemów i nie należy się ich wstydzić.

Do przyczyn występowania nietrzymania moczu można zaliczyć: wysiłkowe nietrzymanie moczu, nietrzymanie moczu z powodu przepełnienia, nietrzymanie moczu z powodów neurologicznych czy też mieszanie nietrzymanie moczu, które łączy w sobie dwie z wymienionych przyczyn.

Lekarz urolog w Poznaniu – poradnik pacjenta

Wbrew powszechnemu przekonaniu, lekarz urolog nie jest zarezerwowany dla mężczyzn powyżej 50 roku życia, może być odwiedzany w każdym wieku, a także przez kobiety. Zwykle kojarzymy jego konsultacje z kamieniami nerkowymi (niewielkimi skrzepami, które tworzą się w nerkach i przemieszczają się w organizmie), ale to nie jest główna działalność tego specjalisty. Wiele patologii lub sytuacji medycznych może umotywować konsultację u lekarza urologa w Poznaniu.

Konsultacja odbywa się na zlecenie lekarza pierwszego kontaktu lub gdy sami odczuwamy konkretny dyskomfort związany z układem moczowym. Pierwsza wizyta u specjalisty wygląda podobnie jak u każdego innego lekarza. W większości będzie to poznanie przez lekarza historii chorób, przyjmowanych leków czy trybu życia. Lekarz urolog w Poznaniu wysłucha Twoich obaw i zleci odpowiednie badania na podstawie, których będzie mógł postawić wstępną diagnozę.

  Jak urządzić dużą łazienkę?