Mała łazienka wcale nie jest gorsza!
Zadaniem łazienki o małej powierzchni jest przede wszystkim funkcjonalność. Nie mamy tu miejsca na przypadkowe montowanie ceramiki sanitarnej. Dlatego szczególną uwagę należy zwrócić na wybór odpowiedniej ceramiki łazienkowej i dopasowanej do niej łazienkowej armatury. W związku z małą ilością dostępnego miejsca, urządzając niewielką łazienkę ograniczmy się do montażu jedynie niezbędnych elementów.
Wyposażenie czy remont małej łazienki stanowi zawsze spore wyzwanie dla wszystkich chcących urządzić tę niewielką przestrzeń nie tylko funkcjonalnie, a jednocześnie estetycznie. Czy jest w ogóle możliwość sprawienia, by dodatkowo optyczne powiększyć wnętrze? Oczywiście że tak. O ile temat remontu przemyślimy odpowiednio wcześnie, bądź skonsultujemy go z architektem wnętrz, możemy z małej łazienki wydobyć naprawdę wiele.
Dobra ceramika łazienkowa w małym wnętrzu
Małe wnętrze można doskonale wyposażyć tak, by spełniało swoje podstawowe funkcje i jednocześnie było nowoczesne i stylowe. W przypadku ceramiki sanitarnej, warto wybrać niedużą umywalkę oraz kabinę prysznicową zamiast wanny, co zaoszczędzi miejsce. Do tego należy dobrać armaturę sanitarną, która będzie pasowała zarówno pod względem wielkości, jak i wzornictwa. Przykładowo, jeśli już decydujemy się na zakup wanny w mniejszym rozmiarze, to dobrym pomysłem będzie stworzenie tam wanny z funkcją prysznica. Decydując się na wstawienie do łazienki wanny, nie musimy zagracać całej przestrzeni. Ciekawym pomysłem wartym zastanowienia jest zastosowanie wanny asymetrycznej, która przede wszystkim zajmuje mniej miejsca, a także nie pomniejsza optycznie łazienki tak bardzo jak klasyczna wanna. Ciekawe modele funkcjonalnych oraz eleganckich baterii łazienkowych, wanien, brodzików oraz innych dodatków do łazienki znajdziemy w ofercie Plus Outlet
Odpowiednia armatura sanitarna na małe przestrzenie
Zastanawiając się nad doborem odpowiedniej armatury łazienkowej warto wziąć pod uwagę kilka technicznych aspektów, które mogą ułatwić użytkowanie sprzętu. Najczęściej kupować będziemy małe urządzenia sanitarne. W takim przypadku istotne znaczenie ma długość wylewki. Co powinniśmy wybrać? Dobrze nam się tu sprawdzą się baterie z krótką wylewką. Jeśli pozwala na to wymiar umywalki, można zdecydować się na montaż armatury stojącej. W małej łazience należy zwrócić baczną uwagę na to, aby półki, wieszaki i szafki umożliwiały odkładanie na miejsce wszystkich przedmiotów, których używamy, dzięki czemu unikniemy bałaganu, który natychmiast widać w małym pomieszczeniu.
Prysznic… i co dalej?
Mała powierzchnia łazienki zmusza czasami nas do montowania kabiny prysznicowej o najmniejszych wymiarach. Jaką wtedy wybrać armaturę sanitarną? Najlepiej – zajmującą niewiele miejsca armatura podtynkowa, gdzie przyłącza są ukryte w ścianie, a na zewnątrz znajdują się tylko niezbędne elementy (czyli wylewka oraz gałka do regulacji temperatury i natężenia strumienia wody). Armatura ta idealnie wkomponuje się zarówno w klasyczne, jak i odważne wnętrza łazienek.