Pomagamy

Jakie palety Euro wybrać?

Mając kontakt z częstym przewożeniem wielu przedmiotów, mamy też zapewne kontakt z paletami. Palety Euro, czyli te najpopularniejsze, są bardzo częstym towarzyszem transportu. Ich zaletą, jest to że mogą one udźwignąć nawet półtorej tony. Sam pomysł, stworzenia palety, służącej jako pomoc w transporcie, jest dzisiaj nieoceniony, w organizacji pracy. Późniejsze nadanie im odpowiednich wymiarów i dorobienie do nich wózków widłowych, sprawiło, że transport wielu ciężkich przedmiotów, stał się o wiele prostszy i mniej męczący.

Decydując się na zakup takich palet do swojej firmy, warto zwrócić uwagę na ich jakość oraz cenę. Wiele sklepów ma w ofercie zarówno nowe jak i używane europalety. Jednym z takich sklepów jest poznańska Tefra, która na swojej stronie internetowej oferuje trzy rodzaje palet. Warto zajrzeć na tę stronę, której link zamieszczam.Warto zapoznać się z ofertą firmy, która w swojej ofercie ma tak palet, w dobrej jakości i atrakcyjnej cenie. Warto zauważyć, że wszystkie te palety spełniają wymogi Międzynarodowego Związku Kolejowego.

Zakup odpowiednich palet do swojej firmy, jest istotny, ze względu na to, że palety służące do transportu są narażone na wiele czynników szkodzących ich wytrzymałości czy po prostu niszczące je. Palety często stojące w otwartej przestrzeni narażone są również na zmienne warunki atmosferyczne co może zmniejszać ich żywotność, sprawiając, że po niedługim czasie zaczną one pękać i się łamać, co sprawi, że pozostanie nam je tylko wyrzucić. Warto zatem postawić na sprawdzoną jakość, jednak w przystępnej cenie.

Cena jest oczywiście uzależniona od tego, czy decydujemy się na nową paletę, czy jednak na używaną. Oczywiście, tak jak ze wszystkim stopień zużycia może być różny. Dlatego też, dobrze byłoby określić stopień w jakim dana paleta się zużyła. Jednymi z takich kryteriów są między innymi: kolor, czystość, stopień wilgotności, zabrudzenia techniczne i chemiczne i uszkodzenia. Oczywiście, kolor, czy czystość może być ale nie musi wyznacznikiem stopnia w jakim dana paleta była używana i w jakim stanie się znajduje.

  Łóżko piętrowe dla starszaka, czyli drewniane łóżko dziecięce z charakterem

Jednak nie do końca musi być to kryterium obiektywne. Palety mogły przecież służyć do transportu różnych przedmiotów, które miały na to wpływ. Po stopniu zwilgotnienia palety, poznać możemy czy była używana ona na zewnątrz, czy wewnątrz pomieszczenia. Wiadomo oczywiście, że bardziej wilgotna paleta, krócej będzie nam służyła.

Dlatego też, decydując się na zakup palet, warto zastanowić się, do czego będą one nam potrzebne, i na jak długi czas, oraz jak często będziemy ich używać. To pozwoli nam wybrać palety o odpowiedniej jakości, wprost do naszych potrzeb. Jeśli palet używać będziemy w pomieszczeniu, i nie będziemy ich często transportować i mocno obciążać, możemy spokojnie zdecydować się na zakup palet używanych.

Jeśli jednak, wiemy, że obciążenia będą spore, transport częsty, a same palety będą narażone na zmienne warunki atmosferyczne, dobrze jest zainwestować w nowe palety, które posłużą nam po prostu dłużej.