Artykuły

Jaką kabinę prysznicową wybrać?

kabina prysznicowaKabina prysznicowa jest centralnym elementem funkcjonalnej, wygodnej i stylowej łazienki. To idealny sprzęt, jeśli naprawdę chcesz cieszyć się przyjemną chwilą podczas codziennych pryszniców. Pytanie, które się pojawia, jest zawsze takie samo: co wybrać spośród wielu modeli oferowanych na rynku? Przedstawiamy tutaj główne punkty, które należy wziąć pod uwagę, aby łatwiej znaleźć kabinę prysznicową, której potrzebujesz i która najlepiej będzie pasowała do Twojej łazienki.

Kabiny prysznicowe – poznaj wszystkie istotne parametry

Aby znaleźć odpowiednią kabinę prysznicową, musisz najpierw wybrać model zgodnie z dostępną przestrzenią, a także swoimi oczekiwaniami. Ten rodzaj sprzętu istnieje w różnych formatach i kształtach. Kwadratowa kabina prysznicowa 90×90 z brodzikiem, która jest najbardziej klasyczna, dostosowuje się do niemal każdej aranżacji.

 

Dostęp do kabiny jest ważnym punktem, który również będzie musiał zostać wzięty pod uwagę. Można znaleźć kilka rodzajów drzwi. Wszystko będzie zależeć od układu łazienki i Twoich oczekiwań w zakresie komfortu i praktyczności. To Ty zdecydujesz czy kabina prysznicowa z brodzikiem czy też kabina prysznicowa wolnostojąca, jest rozwiązaniem dla Ciebie. Czytaj więcej na Kabina prysznicowa – jaką wybrać?

 

Kabiny prysznicowe – charakterystyka materiałów

Odpowiedni dobór materiałów kabiny prysznicowej to oczywiście decydująca cecha, wiedząc, że wpływa na solidność, estetykę, łatwość konserwacji i cenę kabiny prysznicowej. Najczęściej wykorzystuje się do produkcji kabin akryl, z kolei panele i drzwi muszą być wykonane z bezpiecznego szkła o minimalnej grubości 3 mm. Mogą być w pełni przezroczyste, barwione, sitodrukowane lub polerowane. To zależy od twoich preferencji i stopnia prywatności, który chcesz uzyskać. Czytaj także:  Poradnik jak wybrać odpowiedni zestaw prysznicowy?
Nie wszystkie kabiny są zawsze wyposażone w te same akcesoria i nie mają takich samych opcji. Niektóre oferują więcej funkcji niż inne i od Ciebie zależy, czy znajdziesz tę, która najlepiej odpowiada Twoim potrzebom i oczekiwaniom. Na przykład kabina prysznicowa z siedziskiem jest bardzo praktyczna dla osób starszych lub osób o ograniczonej sprawności ruchowej. Z kolei kabina prysznicowa z wysokim brodzikiem pozwala na ewentualną kąpiel jak w wannie.

  Aranżacja małej łazienki 4m2

W przypadku opcji chodzi głównie o optymalizację komfortu. Rynek oferuje obecnie kabiny z hydromasażem wyposażone w system dysz wieloodrzutowych lub sekwencyjnych. Oferują użytkownikom możliwość prysznica podczas masowania ciała, aby lepiej niwelować zmęczenie. Kabiny prysznicowe są niezbędne w praktycznie każdej łazience. Ich wybór powinien być jednak dokładnie przemyślany.