Mała łazienka wcale nie jest gorsza!

Zadaniem łazienki o małej powierzchni jest przede wszystkim funkcjonalność. Nie mamy tu miejsca na przypadkowe montowanie ceramiki sanitarnej. Dlatego szczególną uwagę należy zwrócić na wybór odpowiedniej ceramiki łazienkowej i dopasowanej do niej łazienkowej armatury. W związku z małą ilością dostępnego miejsca, urządzając niewielką łazienkę ograniczmy się do montażu jedynie niezbędnych elementów.

Wyposażenie czy remont małej łazienki stanowi zawsze spore wyzwanie dla wszystkich chcących urządzić tę niewielką przestrzeń nie tylko funkcjonalnie, a jednocześnie estetycznie. Czy jest w ogóle możliwość sprawienia, by dodatkowo optyczne powiększyć wnętrze? Oczywiście że tak. O ile temat remontu przemyślimy odpowiednio wcześnie, bądź skonsultujemy go z architektem wnętrz, możemy z małej łazienki wydobyć naprawdę wiele.

Dobra ceramika łazienkowa w małym wnętrzu

Małe wnętrze można doskonale wyposażyć tak, by spełniało swoje podstawowe funkcje i jednocześnie było nowoczesne i stylowe. W przypadku ceramiki sanitarnej, warto wybrać niedużą umywalkę oraz kabinę prysznicową zamiast wanny, co zaoszczędzi miejsce. Do tego należy dobrać armaturę sanitarną, która będzie pasowała zarówno pod względem wielkości, jak i wzornictwa. Przykładowo, jeśli już decydujemy się na zakup wanny w mniejszym rozmiarze, to dobrym pomysłem będzie stworzenie tam wanny z funkcją prysznica. Decydując się na wstawienie do łazienki wanny, nie musimy zagracać całej przestrzeni. Ciekawym pomysłem wartym zastanowienia jest zastosowanie wanny asymetrycznej, która przede wszystkim zajmuje mniej miejsca, a także nie pomniejsza optycznie łazienki tak bardzo jak klasyczna wanna. Ciekawe modele funkcjonalnych oraz eleganckich baterii łazienkowych, wanien, brodzików oraz innych dodatków do łazienki znajdziemy w ofercie Plus Outlet (https://plusoutlet.pl/).

Odpowiednia armatura sanitarna na małe przestrzenie

Zastanawiając się nad doborem odpowiedniej armatury łazienkowej warto wziąć pod uwagę kilka technicznych aspektów, które mogą ułatwić użytkowanie sprzętu. Najczęściej kupować będziemy małe urządzenia sanitarne. W takim przypadku istotne znaczenie ma długość wylewki. Co powinniśmy wybrać? Dobrze nam się tu sprawdzą się baterie z krótką wylewką. Jeśli pozwala na to wymiar umywalki, można zdecydować się na montaż armatury stojącej. W małej łazience należy zwrócić baczną uwagę na to, aby półki, wieszaki i szafki umożliwiały odkładanie na miejsce wszystkich przedmiotów, których używamy, dzięki czemu unikniemy bałaganu, który natychmiast widać w małym pomieszczeniu.

Prysznic… i co dalej?

Mała powierzchnia łazienki zmusza czasami nas do montowania kabiny prysznicowej o najmniejszych wymiarach. Jaką wtedy wybrać armaturę sanitarną? Najlepiej – zajmującą niewiele miejsca armatura podtynkowa, gdzie przyłącza są ukryte w ścianie, a na zewnątrz znajdują się tylko niezbędne elementy (czyli wylewka oraz gałka do regulacji temperatury i natężenia strumienia wody). Armatura ta idealnie wkomponuje się zarówno w klasyczne, jak i odważne wnętrza łazienek.

Comments are closed.

Advertisement
  • Żebranie

    W wielu miastach na ulicach, pod restauracjami, bankami można spotkać osoby żebrzące o pieniądze. Niektóre osoby od czasu do czasu wrzucają takim żebrakom odrobinę drobnych pieniędzy. Jednak w ponad połowie przypadków osoby żebrzące na ulicach są oszustami, dla których jest to prawdziwy zawód oraz sposób zarobienia sporych nawet pieniędzy. Bez wątpienia prym w takich oszustwach …
  • Bezrobocie

    W dzisiejszych czasach coraz więcej osób zdaje sobie sprawę, że nasze społeczeństwo ma bardzo wiele kłopotów, z którymi musi się codziennie borykać. Jak się okazuje to właśnie nasze społeczeństwo ma ich najwięcej. Oczywiście nie oszukujmy się w każdym kraju społeczeństwo ma problemy i nigdy nie będzie całkowicie tak, że go nie będzie jednak można je …
  • Przyczepa samochodowa na podróże małe i duże

    Kiedy wyjeżdżamy większą grupą warto się na ten wyjazd przygotować. Może się zdarzyć, że zainteresowanych jest więcej niż miejsc w samochodzie. Albo że nie zmieścimy się z wszystkimi bagażami. Innym przypadkiem potrzebujemy przewieźć wielkogabarytowe rzeczy, które nie zmieszczą się w samochodzie. Co zrobić w takie sytuacji? Tutaj z pomocą przychodzi wypożyczalnia przyczep samochodowych. Przyczepy można …
Wrzesień 2019
P W Ś C P S N
« Sie    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30