Mała łazienka wcale nie jest gorsza!

Zadaniem łazienki o małej powierzchni jest przede wszystkim funkcjonalność. Nie mamy tu miejsca na przypadkowe montowanie ceramiki sanitarnej. Dlatego szczególną uwagę należy zwrócić na wybór odpowiedniej ceramiki łazienkowej i dopasowanej do niej łazienkowej armatury. W związku z małą ilością dostępnego miejsca, urządzając niewielką łazienkę ograniczmy się do montażu jedynie niezbędnych elementów.

Wyposażenie czy remont małej łazienki stanowi zawsze spore wyzwanie dla wszystkich chcących urządzić tę niewielką przestrzeń nie tylko funkcjonalnie, a jednocześnie estetycznie. Czy jest w ogóle możliwość sprawienia, by dodatkowo optyczne powiększyć wnętrze? Oczywiście że tak. O ile temat remontu przemyślimy odpowiednio wcześnie, bądź skonsultujemy go z architektem wnętrz, możemy z małej łazienki wydobyć naprawdę wiele.

Dobra ceramika łazienkowa w małym wnętrzu

Małe wnętrze można doskonale wyposażyć tak, by spełniało swoje podstawowe funkcje i jednocześnie było nowoczesne i stylowe. W przypadku ceramiki sanitarnej, warto wybrać niedużą umywalkę oraz kabinę prysznicową zamiast wanny, co zaoszczędzi miejsce. Do tego należy dobrać armaturę sanitarną, która będzie pasowała zarówno pod względem wielkości, jak i wzornictwa. Przykładowo, jeśli już decydujemy się na zakup wanny w mniejszym rozmiarze, to dobrym pomysłem będzie stworzenie tam wanny z funkcją prysznica. Decydując się na wstawienie do łazienki wanny, nie musimy zagracać całej przestrzeni. Ciekawym pomysłem wartym zastanowienia jest zastosowanie wanny asymetrycznej, która przede wszystkim zajmuje mniej miejsca, a także nie pomniejsza optycznie łazienki tak bardzo jak klasyczna wanna. Ciekawe modele funkcjonalnych oraz eleganckich baterii łazienkowych, wanien, brodzików oraz innych dodatków do łazienki znajdziemy w ofercie Plus Outlet (https://plusoutlet.pl/).

Odpowiednia armatura sanitarna na małe przestrzenie

Zastanawiając się nad doborem odpowiedniej armatury łazienkowej warto wziąć pod uwagę kilka technicznych aspektów, które mogą ułatwić użytkowanie sprzętu. Najczęściej kupować będziemy małe urządzenia sanitarne. W takim przypadku istotne znaczenie ma długość wylewki. Co powinniśmy wybrać? Dobrze nam się tu sprawdzą się baterie z krótką wylewką. Jeśli pozwala na to wymiar umywalki, można zdecydować się na montaż armatury stojącej. W małej łazience należy zwrócić baczną uwagę na to, aby półki, wieszaki i szafki umożliwiały odkładanie na miejsce wszystkich przedmiotów, których używamy, dzięki czemu unikniemy bałaganu, który natychmiast widać w małym pomieszczeniu.

Prysznic… i co dalej?

Mała powierzchnia łazienki zmusza czasami nas do montowania kabiny prysznicowej o najmniejszych wymiarach. Jaką wtedy wybrać armaturę sanitarną? Najlepiej – zajmującą niewiele miejsca armatura podtynkowa, gdzie przyłącza są ukryte w ścianie, a na zewnątrz znajdują się tylko niezbędne elementy (czyli wylewka oraz gałka do regulacji temperatury i natężenia strumienia wody). Armatura ta idealnie wkomponuje się zarówno w klasyczne, jak i odważne wnętrza łazienek.

Comments are closed.

Advertisement
  • Brak pomocy dla zdolnych

    W naszym społeczeństwie bez znaczenia na struktury społeczne znajdują się zarówno osoby utalentowane pod względem naukowym, sportowym, jak i tacy, którzy nie mają ochoty na nic. Zdecydowanie osoby z zamożniejszych rodzin mogą sobie pozwolić na rozwijanie swej wiedzy i pasji. Gorzej z osobami, które nie mają pieniędzy na podręczniki, pomoce naukowe, czy też treningi i …
  • Bieda na wsi

    Wraz z wieloma reformami społecznymi w wielu polskich wsiach zapanowała jeszcze większa bieda niż dotychczas. Nie można zapominać, że dawniej rolnicy mogli bez przeszkód pracować w Państwowych Gospodarstwach Rolnych, czyli PGR-ach. Niestety wraz z zamknięciem takich gospodarstw oraz innych czynników na wielu wsiach zapanowała bieda, która utrzymuje się do dnia dzisiejszego. Przykładem takiego stanu rzeczy …
  • Delikatny podkład pod makijaż

    W sprzedaży dostępne są różnego rodzaju podkłady pod makijaż. Jedne z nich są bardzo wyraziste i trwałe, a inne bardzo stonowane. Jednym z takich podkładów jest podkład stay matte. Tego rodzaju podkład produkowany jest przez dobrze znaną firmę rimmel, która zajmuje się produkowaniem różnego rodzaju podkładów pod makijaż i innych środków do robienia makijażu.
Maj 2019
P W Ś C P S N
« Lut    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031